Farklı Bir Dil…


keep-calm-and-learn-languages-76 (1)

Günümüzde tüm dünyada ortak bir dilin, İngilizce’nin konuşulduğunu görüyoruz.  Hangi ülke veya kültürden olursanız olun, hem uluslararası alanda söz sahibi olabilmek hem de kişisel gelişiminizi ilerletmek adına İngilizce’yi etkili bir şekilde kullanmanız gerekiyor.

Peki İngilizce’yi öğrenmekle iş bitiyor mu ? Elbette hayır!

Artık dünyada bir yabancı dili verimli şekilde kullanabilen insanlar çoğaldığına  ve alışıldık hale geldiğine göre bu kez çalışma alanınıza göre 2. veya 3. yabancı dili de öğrenmeniz gerekebiliyor.

http://www.dailyinfographic.com sitesinde yer alan ve bu linkten ulaşabileceğiniz infografik, İngilizce’yi iyi derecede bilenlere öğrenebilecekleri alternatif diller adına bir öneride bulunuyor.

İnfografiğe göre 3 kategoriye ayrılan diller, İngilizce’ye yapısal olarak yakınlıklarına göre sınıflandırılmış. Ayrıca her kategorideki dili efektif bir şekilde kullanmaya ve konuşmaya başlamak için gerekli olan sürelerde infografik içinde belirtilmiş. Son olarak en zor grupta yer alan diller içinde öğrenme sürecini uzatan faktörler kısaca özetlenmiş.

Gelecekte öğrenip, hayatınızda sıkça kullanacağınız dili seçmek size kalıyor. Ama hangi dili öğrenirseniz öğrenin pratik yapmaktan ve konuşarak kendinizi yenilemekten çekinmemeniz dileğiyle.

24 Ekim 2015, Kaynak: http://www.dailyinfographic.com

Fotoğraf Kaynağı: http://www.keepcalm-o-matic.co.uk

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s