Fotoğraf Tüyoları


2000’li yıllarla birlikte, hem sosyal medya diye bir olgu hayatımıza girdi hem de insanlar daha fazla paylaşım yapar hale geldi.

Günümüzde sadece profesyoneller değil, amatör fotoğrafçılarda yenilikleri takip eder hale geldi. Özellikle fotoğraf ve video paylaşımlarına ağırlık veren sitelerin artışıyla birlikte bu yeni döneme girdiğimizi söyleyebiliriz.

Artık, Instagram ve Flickr başta olmak üzere birçok sitede her anımızı ve yaşadıklarımızı paylaşmaya başladık.  Bu paylaşımları yaparken her ne kadar amatör olsakta bazı profesyonel uygulama ve metodları denemekten de çekinmiyoruz.

Yazımızda yer verdiğimiz videodan da göreceğiniz gibi birçok küçük ipucunu başarıyla uygulamak, fotoğraflarımızı sanki profesyonel bir elden çıkmışcasına güzelleştirebilir.

Fotoğraf çerçevesinin yatay ve dikey kullanımı, nesne ile mekan arasındaki kontrast farkını ayarlamak, simetriden yararlanmak, doğal çerçeveler kullanmak, derinlik hissi vermek gibi birbirinden farklı ama hepsi de sizi uzmanlaştıracak tüyoları öğrenerek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Hem fotoğrafçılık hakkında tüyolar almak hem de daha profesyonel görünmek için yukarıdaki videoyu kaçırmayın.

11 Haziran 2015, Kaynak: http://www.youtube.com

One Comment Kendi yorumunu ekle

  1. ebru atalay dedi ki:

    harika bir video olmuş emeğinize sağlık. sizin tavsiyelerinizle http://www.realdanceshoes.com dans ayakkabılarının fotoğraflarını çektim umarım başka fotoğraflar da çekerim

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s