Üretkenlik Tüyoları


Ekran Resmi 2014-10-06 20.12.09

Hayatın bazen tek düze geldiğini, bazen de oldukça hareketli olduğunu hepiniz farketmişsinizdir. Peki hayatımızı daha mutlu, başarılı ve özellikle yaratıcı fikir veya çözümlere ulaştıracak davranışlar yok mu ?

Bu konuda dailyinfographic.com sitesinde yayınlanan bir infografik ile bize yaratıcı fikir veya çalışmaları başarıyla üretmemizin 40 yolunu öneren bir çalışma yayınladı.

Buna göre; kitap okumak, yeni yetenekler öğrenmek, sosyalleşmek, rutine bağlı kalmamak, tiyatroya gitmek, müzik dinlemek, film izlemek, hobi edinmek ve korkularımızla yüzleşmek gibi belli başlı temel öğütler bulunuyor.

Bunların yanı sıra; farklı mutfakları denemek, rüyalarımızı not defterine kaydetmek, farklı kişilerle çalışmak, meditasyon yapmak ve müze ziyareti yapmak gibi alternatif tavsiyeler de bulunmakta.

Aslında tüm bu öğütleri yapmak çok zor değil. Günlük hayatımızın akışı içinde farkında olmadan belirli bir düzen dahilinde yaptıklarımız da mevcut. Bu konuda öncelikli başarı ve üretkenlik; planlı ve düzenli bir hayatımızın olmasında yatıyor diyebiliriz.

Tüm takipçilerimizin bu öğütlerden faydalanmaları ve iş hayatlarında başarılı olmaları dileğiyle.

6 Ekim, Kaynak: http://www.dailyinfographic.com

Fotoğraf Kaynağı: http://www.dailyinfographic.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s