Robot Beyin


Ekran Resmi 2014-09-07 21.47.48

Robotlar artık sadece Hollywood filmlerinin bilim-kurgu süsü olmaktan çıkıp, belki de yakın gelecekte hayatımızın en kilit noktalarında roller üstlenmeye hazırlanıyor.

Bir robotun giysilerinizi yıkayıp, halılarınızı süpürmesi için uygun veri ve yazılımlarla yüklenmesi gerekir. Gelecekte ise bir robot bu işleri yapabilmek için gerekli bilgileri “Robot Beyin” denilen tek bir çevrimiçi hizmetten alacak.

Cornell, Brown ve Berkeley Üniversiteleri’nden araştırmacıların oluşturduğu bir ekibin lideri olan Ashutosh Saxena’ya göre araştırma ekibinin hedefi “robotların kullanması için oldukça iyi bir bilgi merkezi oluşturmak.”

“Robot Beyin” şu anda milyarlarca görüntünün, 100 milyon nasıl yapılır kılavuzunun ve 120.000 videonun işlenmesiyle meşgul durumda. Tüm bu meşguliyetin desteklenmesinde ise en önemli teknoloji devlerinden bazıları da katkı sağlıyor.

Robot Beyin gelecekte bizlere birçok kolaylık sağlamayı vaat ediyor. Bu ilginç aygıt hakkında daha fazla bilgi almak için videoyu izleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

7 Eylül, Kaynak: http://www.bilim.org & http://www.youtube.com

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s