Yeraltındaki Güzellikler


China Caves 2012 - Hong Meigui Expedition to explore giant caves in Wulong County

Doğa barındırdığı birçok büyüleyici güzellik sayesinde hayranlığımızı kazanıyor. Kimi zaman bisiklet, kimi zaman dağcılık, kimi zaman da rafting gibi farklı sporlar sayesinde bu büyüleyici manzaraları izliyor veya yakından görüyoruz.

Bu manzaralar ve doğal güzellikler sadece yüzeyde de bulunmuyor. Dünyanın her yerinde bulunan birbirinden eşsiz mağaralar da doğal güzellikleri bize sunmaya devam ediyor.

Kaşif ve fotoğrafçı Robbie Shone da fotoğrafladığı ve hepsi de oldukça derin ve karanlık yerler olan mağaraları bizlere tanıtıyor.

Çin, Papua Yeni Gine, Borneo, Alpler ve Girit’te çok sayıda mağarayı fotoğraflayan Shone bu sayede tünel şeklinde bağlanmış mağara sistemlerini, derin noktaları, yer altı göl veya ırmaklarını da görüntülüyor.

Tabi bu eşsiz fotoğrafları çekmek belli bir zahmet de gerektiriyor. Bu zorlu iş için derin mağaraların üzerinde halatla sallanmak, 4 gün aralıksız yer altında çekim yapmak ve uzun mesafeler boyunca yürümek gibi zahmetlere razı olmak gerekiyor.

Robbie Shone tarafından çekilen birbirinden harika fotoğraflara kendi sitesinden ulaşabilir ve bu doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz.

1 Mayıs, Kaynak: http://www.thisiscolossal.com

Fotoğraf Kaynağı: http://www.thisiscolossal.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s