Sağlık Önemli


Diet and exercise

Modern hayat biz insanları özellikle sağlık konusunda oldukça zorluyor. Son yıllarda sıkça duyduğumuz obezite kavramı da bu zorlamaların en başında gelmekte. Tüketmeye daha çok alıştığımız ve bağlandığımız bu yüzyılda diyetlere ne kadar uyduğumuz da muamma.

http://www.dailyinfographic.com sitesinde bu konuda yayınlanan bir infografik bize bazı ipuçları sunuyor. Buna göre kilo fazlası olanların % 43’ü sağlığından endişe ettiği için, % 23’ü elbiselerine sığamadığı için, % 10’u doktor tavsiyesi nedeniyle ve % 10’u da doğum sonrası kiloları nedeniyle diyete başlıyor.

Diyete başlasa da herkes aynı istikrarı elbette gösteremiyor. Diyete başlayanların yaklaşık yarısı sağlık sorunları, 1/3’ü de herhangi bir olumlu sonuç göremediği için son veriyor.

Hayatın her alanında olduğu gibi bu konuda da teknoloji işin içine müdahil oluyor. Diyet yapanların 1/3’ü kalori ölçümü uygulamaları, 1/5’i de yeni nesil zayıflatıcı teknoloji ürünü giysiler tercih ediyor. Buna karşın hala teknoloji kullanmayanların oranı da 1/3 seviyesinde.

Teknolojiyi diyetlerinde yardımcı unsur olarak değerlendirenlerin % 57’si olumlu, % 38’i çok olumlu bulurken, sadece % 4 kısım fayda göremediğini düşünüyor.

Diyet yapanların % 34’ü hiç spor yapmayan veya haftada 1-2 kez spor yapanlardan oluşurken, en çok spor yapanlar ise % 32 ile haftada 3-4 kez spor yapan kesim olarak görünüyor.

Araştırmaya göre diyet yapanların % 73’ü kadın, % 27’si erkek iken, en geniş yaş grubu da 25-34 arası olarak ortaya çıkıyor.

Yaz aylarının yaklaştığı ve herkesi bir kilo verme telaşının alacağı günlerden hemen önce diyete başlayanlara sağlıklarına dikkat etmelerini tavsiye ediyoruz.

Hemen herkesi ilgilendiren bu konunun infografiğine bakmak için linke tıklayabilirsiniz.

17 Mart, Kaynak: http://www.dailyinfographic.com

Fotoğraf Kaynağı: http://www.dk-klinik.com.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s