2013’te Blog Gündemi


IMG_1967

2013 yılı boyunca blog sitemizde birbirinden ilginç konular ve videolar ile sizlerle buluştuk. Blog üzerinden sene içinde özellikle lise son sınıfta okuyan gençlerimize yönelik mesleki bilgilendirme videoları ve yazılarıyla destek olmayı öncelik olarak belirledik. Bu konuda özellikle kurumumuzun yenilikçi, girişimi ve yeteneği destekleyen anlayışını yansıtmayı hedef edindik.

AGÜ olarak; öğrenciyi merkeze alan, yeni nesillerin bilim ve teknolojiye merakını arttırmayı amaç edinen bir anlayışa uygun paylaşımları sunarak kurumumuzun bir araştırma üniversitesi olma anlayış ve hedefini sizlere aktarmaya çalıştık.

Derslerde sıkça adı duyulan ve tarihi öneme sahip bilim adamları ve mucitlerin kısa hayat hikayeleri ile girişimci ruhu ortaya çıkarmayı, kişisel gelişim yazılarıyla da mental gelişime gerekli katkıyı yapmaya çalıştık. Mimarlık alanında ilginç yapılar ile geçmiş ve geleceğin mimari anlayışına dair önemli yazılar paylaştık. Tabi eğitim faktörünü de unutmadan, belirli aralıklarla eğitim odaklı yazılar ile gençlerimize yeni ufuklar açmayı da unutmadık.

Yine 2013 yılı içinde tanıtım grubumuzun yapmış olduğu okul ziyaretlerine ait bazı videoları, Eylül 2013 itibariyle derslere başlayan ilk öğrencilerimizin üniversitemize ait görüşlerini içeren videoları da sizlere ulaştırıp, AGÜ’nün bilinirliğini arttırma yolunda başarılı adımlar atmış olduk.

Sene içinde kimi zaman sağlık, hava durumu, trafik ve akıllı cihazlar gibi günlük hayatı kolaylaştıran yenilikleri tanıttık. Kimi zaman da bilim çevrelerini ilgilendiren yazılarımız vasıtasıyla ülkemizin geleceği olan gençler başta olmak üzere tüm takipçilerimizi geleceğin bilim dünyasında bir yerimiz olması gerektiği konusunda hareketlendirmeyi  kendi adımıza bir görev bildik.

2014 yılında da blogumuz sizlere bilim, teknoloji, tarihi önem arz eden bilim adamları, ve kişisel gelişim yazıları ile seslenmeye devam edecek. Hep dediğimiz gibi ‘Şimdi AGÜ Zamanı’.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s