Kuşlar Gibi


İnsanoğlu her zaman kuşlara gıpta ile bakmış ve onlara özenmiştir. Uçmak adeta bir tutku haline gelmiştir. Bu ideal uğrunda birçok deneme yapıldı ve uçmak insanlık için gerçeğe dönüştü. Biz de hayallerini gerçekleştirenler bölümümüze uçmak teması ile devam ediyoruz.

Uçaklarla iç içe bir hayat olarak geçen günümüzde bazı mucitler işi belki bireysel olsa da farklı alanlara çekiyor. Yves Rossy bu isimlerden en göze batan ve icatlarını başarılı gösterilerle sergileyen kişi olarak söylenebilir.

İsviçreli Rossy eski bir pilot olmanın yanı sıra mucit ve havacılık tutkunu. Sırt çantası gibi giyilebilen ve jet motoruyla çalışan tek kişilik uçuş araçları ile gösterilen yapan Rossy, ABD, İspanya ve yakın zamanda Japonya’da çeşitli uçuşlar gerçekleştirdi.

Kendi ürettiği araçla yaklaşık 300 km. sürate ulaşan ve havada kuş misali süzülen Rossy insanlığın üretici, azimli ve başarıya odaklandığında neleri gerçeğe dönüştürebileceğinin en canlı kanıtlarından birini sunuyor.

Yves Rossy ve jet motorlu uçuş aracını Japonya’daki Fuji yanardağının üzerinde süzülürken izlemek isteyenler için harika bir videomuz sizleri bekliyor.

10 Kasım, Kaynak: http://www.youtube.com & en.wikipedia.org

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s