Kahvaltı


kahvaltı

Modern hayat insanlığın ciddi sağlık sorunları çekmesine neden olmaya devam ediyor. İş hayatının koşturmacası esnasında özellikle beslenme sorunlarına dayalı sağlık sorunları baş gösteriyor.

Obezitenin yükselişe geçtiği son yıllarda, beslenmenin temel taşı olan kahvaltıya rağbet azalıyor. Ancak kahvaltının faydaları düşünüldüğünde bu öğünü atlamanın ne kadar zararlı olduğunu da görüyoruz.

http://www.dailyinfographic.com sitesinde yayınlanan ve kahvaltının etkilerini belirten infografiğe göre; kahvaltı yapan kişiler diyabet rahatsızlığına % 34 oranında daha az yakalanıyor. Ayrıca kahvaltı yapanlar, yapmayan kişilere göre obeziteye yakalanma oranında % 43’lük bir avantaja sahip görünüyor.

Kahvaltı yapmanın günün geri kalanını sağlıklı geçirmek adına % 12 oranında daha avantajlı olduğunu da belirten infografik bunun yanı sıra kahvaltı yapan öğrencilerin derslerde daha başarılı olduğunu da vurguluyor.

İlginç ve faydalı bilgiler sunan ve buradaki linkten ulaşabileceğiniz infografikte ülkelerin kahvaltı tercihlerine de yer veriliyor.

6 Ekim, Kaynak: http://dailyinfographic.com/

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s