Modüler Telefon


Son yıllarda ciddi bir atılım içinde olan akıllı telefon piyasası, kullanıcıların taleplerini de sürekli bir değişim içine sürüklüyor. Bu değişim rüzgarına son ekleme tasarımcı Dave Hakkens’den geldi.

Hakkens ‘Phoneblocks’ adını verdiği modüler telefon ile kullanıcının istediği tarza ve özelliğe sahip bir telefon yapılabileceğini ön görüyor.

Bu telefon tamamen modüler, tamamen kişiselleştirilebilir bir akıllı telefon olarak tasarlanmış. Parçalar arasında elektriksel bağlantıyı sağlamak için pimler kullanılmış. Bu pimler aynı zamanda modülleri bir birlerine tutturmak içinde kullanılıyor.

Telefonun yapısında yer alan her modüler parçanın kendine has bir görevi var. Mesela telefonla fotoğraf çekmeyi seviyor ve iyi fotoğraflar çekmek istiyorsanız modüler telefonunuzun arkasına yüksek çözünürlüklü bir kamera takabilirsiniz ya da internette bolca geziniyor ve çok fazla oyun oynuyorsanız yüksek hıza sahip bir işlemci takabilirsiniz. Telefonunuzun bataryası çabucak boşalıyor ve isteklerinizi karşılayamıyor mu? Daha büyük bir pil takarak daha uzun saatler telefonunuzu kullanabilirsiniz. Hatta ekranınız size yetmediği zaman gidip daha yüksek çözünürlüğe sahip dokunmatik bir ekran ile destekleyebilirsiniz.

Telefonu tamamen değiştirmek yerine eskiyen veya size yetersiz gelen parçayı değiştirerek çevreye daha az atık madde bırakılmasına da fayda sağlayacak modüler telefonu merak ettiyseniz yukarıdaki kısa ama bilgilendirici videoya göz atmanızda yarar var.

28 Eylül, Kaynak: http://www.bilim.org & http://www.youtube.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s