Sağlık Destekçileri


healthy-spring-summer-fruits-vegetables_13630625240

2000’li yılların globalleşme, internetin yükselişi ve fast-food tüketim tarzının önlenemez çıkışı ile geçtiğini görüyoruz. Özellikle yeni nesillerin sağlıksız beslenme ile karşı karşıya olduğu son yıllarda, sürekli olarak artan bir ilaç ve vitamin desteği tüketimi de karşımızda bulunuyor.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen henüz umudumuzu yitirmek için erken. Vitamin ilaçları ve obezite önleyici diyetlere en büyük rakip yine doğadan geliyor. Meyveler hem doğal enerji ve vitamin kaynağı hem de sağlıklı beslenme için temel besin görevini yürütebilecek kapasitedeler.

Elma, armut, karpuz, limon, kiraz, greyfurt, portakal, kivi, muz ve kayısı gibi birçok meyvenin insan vücudu için gerekli olan vitaminleri içermesinin yanı sıra düşük kalorili olmaları da bir başka avantaj olarak göze çarpıyor. Bu meyveler kişisel bazda düşünürsek, diyetle yaşamayı alışkanlık haline getirenlere zayıflama ve sağlıklı yaşama konularında ciddi yardımlarda bulunuyorlar.

Sağlıklı beslenme ve obeziteden kaçınma için meyveler hakkında güzel ve faydalı bilgiler içeren infografiğe buradan ulaşıp bilgi edinebilirsiniz. Sağlıklı ve dengeli beslenen nesillerin yetişmesi dileğiyle.

25 Mayıs, Kaynak: http://www.dailyinfographic.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s