Yaşamın İpuçları


timthumb

Hayat her an kolay olmuyor ama onu yaşanılır hale getirmek kendi ellerimizde. Ufak ipuçlarının katkısıyla güzelleştirebileceğimiz hayat, kesinlikle daha olumlu ve gelişimimize katkıda bulunacak hale gelecektir.

Hayatımızı olumlu yönde ilerletmemizi sağlayacak ipuçlarına bakarsak; merak içgüdüsünü geliştirmek, sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak, kişileri ismiyle hatırlamak, anın tadını çıkarmak, sık sık gülmek, sağlık için bol su tüketmek, kitap okumak, pozitif düşünmek ve başkalarına yardım etmek gibi birden fazla öğeyi sayabiliriz.

Bu gibi görünüşte ufak ama etkili yöntemler sayesinde, hayatın nasıl olumlu yönde gelişim göstereceği aşikar. Kişiye hem mental hem de fiziksel olarak kazançlar sağlayan bu davranışlar, ikili ilişkilerde kullanılan diyalog ve etkileşimi da üst seviye de tutacaktır.

Bu tür davranışlar sadece üstte sıraladığımız kadarıyla sınırlı değil elbette. Bunlara dürüst olmak, daha az uyumak, seyahat etmek, affetmeyi bilmek, zihni ve duyguları kontrol edebilmek, sevdiği işlerle meşgul olmak ve kesinlikle köprüleri atmamak gibi günlük hayatımızı daha verimli kullanmayı teşvik edici şeyleri de eklediğimizde fark edeceğiz ki daha az üzgün, daha çok mutlu olacağız.

Herkesin kendi hayatını daha iyi hale getirmesi kendi elinde ancak buna başlamak için mutlaka motivasyon ve kişisel olarak bu sürece hazır olmak da gerekli. Hazır olduktan sonra yapılacak bir başlangıç için en temel adım ise ‘sevgi’ olarak özetlenebilir. Hayatı sevmek ve yaşamaktan hoşlanmak bir sonraki adım için iyi bir başlangıç sayılabilir. Konuya ilgisi olanlar bu bilgilendirici yazının tamamına buradan ulaşabilirler.

14 Mart, Kaynak: http://www.highexistence.com

Fotoğraf: http://www.highexistence.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s