En Büyük Ekran


c-seed-0

Hepimizin bazı hevesleri vardır. Kimi oyun konsolları, kimi çanta, kimi de arabalar söz konusu olduğunda her türlü yeniliği takip etmekten geri kalmaz. Sürekli takip edilen ve her bir yeni modeli çıktığında kapış kapış giden ürünlerden birisi de dev ekran televizyonlar.

Son yıllarda büyük bir atılım içinde olan televizyon sektörü, sürekli yeni ve donanımları geliştirilmiş modellerin piyasaya sunulduğu bir dönem geçiriyor. Akıllı TV’lerin artışına daha büyük ekranlı televizyonların eklenmesi de katkı yapıyor. Bu akıllı TV’lerin en yenisi olarak Avustralya’dan ‘Porsche Design Studio’ tarafından geliştirilen 201 inç boyutu ile dünyanın     en büyük katlanabilir dış ortam televizyonu bulunuyor.

‘C Seed Entertainment Systems’ ve ‘Lighthouse Technologies’ ile birlikte ‘Porsche Design Studio’ tarafından geliştirilen bu televizyon, dış ortamda kullanılmak üzere tasarlanmış ve yağmur, kar veya rüzgar gibi dış etkilere karşı dayanıklı şekilde üretilmiş. Televizyon aynı zamanda 2012 dizayn ödüllerinde ‘yılın en iyisi’ ödülüne layık görülmüş.

16:9 formatında dizayn edilmiş olan ve Full HD çözünürlüğe sahip televizyon 4.4 trilyon renk aralığına sahip. Saniyede 100.000 Hz gibi inanılmaz bir görüntü yenileme oranına sahip olan cihazın görüntü yenileme oranını daha iyi anlamak için normal LED TV’lerin 100 ila 500 Hz görüntü yenileme aralığına sahip olduğunu söylesek yeterli olur. Ayrıca 6 adet 250W’lık yüksek ve 3 adet 700W’lık düşük frekanslı hoparlörü bulunan televizyon açık havada yapılacak aktiviteler içinde birebir.

Bu dev televizyon’un en büyük avantajlarından birisi de katlanabilir yapıda olması ve wireless kumandası sayesinde, sadece 40 saniye içinde tamamen açılıp, görüntü vermeye başlaması olarak gösterilebilir.

Her gün yeniliklere sahne olan televizyon üretimi sektöründe elbette daha gösterişli modeller sunulacaktır. Ancak şimdilik dünyanın en büyük açık hava TV’si ve en gösterişli TV’si bu.

14 Ocak, Kaynak: http://www.bilim.org

Kaynak: http://www.gizmag.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s