Teknolojik Mühendislik


_MG_3114

Bilgisayar günümüzün en kullanışlı ve en gerekli icatları arasında yer alıyor. Yeni nesillerin yoğun ilgi gösterdiği bu teknolojik icadın üniversite eğitimi almak isteyen gençlerimiz için de oldukça faydalı imkanlar sunması sonucunda ‘Bilgisayar Mühendisliği’ olarak adlandırılan bir mühendislik bilimi de artık lisans eğitimi alanında  tercih edilir bir konum kazanmış durumda.

Bir bilgisayar mühendisi adayında olması gereken bazı temel beceriler var. Bu beceriler; matematik, fizik ve astronomi gibi temel bilimlere ilgi duymak ve el koordinasyonuna sahip olmak, düzenli ve sistemli çalışmak, teknolojiye ilgi duymak ve yeni gelişmelere açık olmak ile grup çalışmasına yatkın olmak olarak birkaç madde halinde sıralanabilir.

Bütün bunların yanında mühendisimizin işini icra ederken yapacağı görevlerini ise; yazılım ve donanım konularında çalışıp, yanı sıra bilgisayar şirketlerinde danışmanlık yapmak, sistem çözümleyicisi ve programlayıcısı olarak çalışmak olarak belirtebiliriz.

Lisans eğitimini tamamlamış bir mezunun çalışacağı sektörlerde farklılık gösterebilir haliyle. Bakanlıklarda ve kamu kuruluşlarında çalışabileceği gibi bunun dışında özel sektörde çeşitli yazılım şirketleri ile birbirinden farklı meslek branşlarından örnek vermek gerekirse, havacılık, elektrik, madencilik ve petrol sektörü gibi çeşitli alanların bilgisayar uzmanlığı gerektiren pozisyonlarında da iş imkanı bulabilirler.

Üniversite eğitimi sonrasında başarılı bir kariyer ve geleceğe yönelik güvenilir adımlar atmanın artık bir zorunluluk haline geldiği dünyamızda siz gençlerin de bu konuda kendine güvenen ve kararlı bireyler olmanız dileğiyle…

17 Aralık, Kaynak: www.meslekidersler.com

Kaynak: engineering.osu.edu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s